2017-05-15
Autorius: Lukas Bartkus

Darželinukų krepšinio čempionato nugalėtojais tapo Kauno „Pasakos“ darželio krepšininkai | Autorius: Lukas Bartkus

Lietuvos darželinukų krepšinio čempionatas turi naujus čempionus. Jais tapo Arijaus Kanovalovo Kauno „Pasaka“, finale nugalėjusi kitą laikinosios sostinės darželį „Aušrinė“, kurį treniruoja Dovydas Petraitis. Dėl trečios vietos kovėsi Mantvydo Ramono Klaipėdos „Svirpliukas“ ir Vilniaus „Žemynos“ darželiai. Bronzos medaliais pasidabino trenerio Martyno Žilionio auklėtiniai iš Vilniaus.

Grupės varžybose „Pasaka“ nepatyrė nei vieno pralaimėjimo ir iškovojo dvi pergales iš dviejų galimų, o ketvirtfinalyje susikovė su Vilniaus „Pušaite“ ir juos įveikė rezultatu 15-13. Pusfinalyje tokiu pačiu rezultatu įveikė ir Vilniaus čempionus – darželį „Žemyna“.

Didžiajame finale dėl 1-2 vietos A. Kanovalovo „Pasaka“ susitiko su Kauno čempionais D. Petraičio darželiu „Aušrinė“ ir po įtemptos kovos rezultatu 12-11 nugalėjo savo varžovus. Įdomu tai, jog „Pasaka“ ir „Aušrinė“ taip pat kovojo ir darželinukų čempionato Didžiosios taurės etapo finale Kaune. Naudingiausiu Lietuvos darželinukų krepšinio čempionato žaidėju tapo „Pasakos“ ekipoje rungtyniaujantis Matas Beržinskas.

„Jaučiamės gerai, nes žinome, jog padarėme viską, ką galėjome. Finale susitiko tokio pačio lygio komandos, bet šį kartą sėkmė nusišypsojo mums“, – po rungtynių sakė Arijus Kanovalovas.

Geriausius Lietuvos darželius apdovanojo Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Špokas. Kartu su taurėmis, diplomais bei medaliais darželinukai džiaugėsi „Miau“, „Vichy“ bei „Kakė makė“ dovanomis.

Galutinė Lietuvos darželinukų čempionato rikiuotė:

 1. Kauno „Pasaka“
 2. Kauno „Aušrinė“
 3. Vilniaus „Žemyna“
 4. Klaipėdos „Svirpliukas“
 5. Vilniaus „Pušaitė“
 6. Kauno „Vaivorykštė“
 7. Kretingos „Žilvitis“
 8. Vilniaus „Puriena“
 9. Vilkaviškio „Eglutė“
 10. Alytaus „Linelis“
 11. Marijampolės „Želmenėliai“
 12. Alytaus „Obelėlė“