2017-08-18

Nuotr. Fotodiena.lt

Šiandien Rygoje startavo draugiškas trijų komandų turnyras, o pirmose jo rungtynėse Lietuvos rinktinė 97:64 (23:12, 25:13, 21:16, 28:23) be didesnių sunkumų susitvarkė su Rumunijos nacionaline komanda.

Rinktinės treneriai šiandien nusprendė neregistruoti Jono Mačiulio, o rungtynėse taip pat nepasirodys ir Deividas Gailius, kuris jį užklupusį virusą liko gydytis Lietuvoje. Pirmą kartą į ekipos paraišką įtrauktas Marius Grigonis.

Lietuvos rinktinė rungtynes pradėjo tokiu startiniu penketu: Mantas Kalnietis, Artūras Milaknis, Mindaugas Kuzminskas, Donatas Motiejūnas, Jonas Valančiūnas.

Pirmuosius taškus Lietuvos rinktinėje baudų metimais pelnė Jonas Valančiūnas, po dvitaškį pridėjo A. Milaknis ir M. Kuzminskas, o Lietuvos rinktinė greit išsiveržė į priekį 6:0. Rumunai taip pat atidarė savo taškų sąskaitą, bet lietuviai toliau neleido jiems priartėti – 10:2. Rumunijos krepšininkai labiau bandė remtis tritaškiais metimais, bet jie dažniausiai skriejo pro šalį, o lietuviai už tai sėkmingai baudė greitomis atakomis – 20:6. Po pirmojo kėlinio Lietuvos rinktinė išsaugojo dviženklę persvarą – 23:12.

Antrajame kėlinyje lietuviai startavo kiek lėčiau, bet vis tiek užtikrintai pirmavo – 26:14, o po šešių iš eilės Jono Valančiūno taškų Lietuvos rinktinės persvara išaugo ir iki šešiolikos – 32:16. Po Donato Motiejūno metimo Lietuvos rinktinės persvara pirmą kartą pasiekė 20 taškų – 36:16. Rumunai pelnė penkis taškus be atsako ir skirtumą kiek sumažino – 36:21, bet penki iš eilės M. Kuzminsko taškai ir M. Kalniečio reidas prieš pertrauką vėl atstatė ryškų lietuvių pranašumą – 48:25.

Trečiąjį kėlinį Lietuvos rinktinėje dviem tritaškiais pradėjo Martynas Gecevičius – 54:30. Po to rumunai pradėjo puolime strigti vis labiau, o tuo naudodamiesi lietuviai po dviejų iš eilės Mindaugo Kuzminsko dėjimų iš viršaus atitolo rekordiniu, trisdešimties taškų skirtumu – 62:32.  Nors tai ir buvo rezultatyvesnis už pirmus du rumunų kėlinius, bet arčiau lietuvių jiems priartėti nepavyko ir po trijų kėlinių Dainiaus Adomaičio auklėtiniai pirmavo 69:41.

Paskutinį ketvirtį abi komandos pradėjo apsikeisdamos taikliais metimais – 71:43. Eimantas Bendžius taikliu tritaškiu atsakė į varžovų tolimą šūvį – 76:48, o netrukus Lietuvos rinktinės persvara vėl pasiekė trisdešimt taškų – 83:51. Evaldas Kairys galingu dėjimu pataisė Luko Lekavičiaus metimą, o skirtumas išaugo iki trisdešimt penkių taškų – 87:52, bet sėkmingą atkarpą sužaidę Rumunijos krepšininkai kiek aptirpdė deficitą – 89:61. Pabaigoje lietuviai kiek suaktyvėjo ir pergalę iškovojo  rezultatu 97:64.

Lietuva: Jonas Valančiūnas – 16, Mindaugas Kuzminskas – 15, Lukas Lekavičius – 14, Eimantas Bendžius – 11, Artūras Milaknis – 10, Mantas Kalnietis – 9, Martynas Gecevičius – 8, Edgaras Ulanovas – 6, Artūras Gudaitis – 4, Evaldas Kairys ir Donatas Motiejūnas – po 2, Adas Juškevičius ir Marius Grigonis taškais nepasižymėjo.

Rumunija: Radu Paliciuc, Vlad Moldoveanu ir Octavian Calota – po 15.

Kitas rungtynes Lietuvos rinktinė žais rytoj, kai 19.30 susitiks su turnyro šeimininkais latviais.